Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 611
-> Najnowszy użytkownik: Nadiya

Ostatnio Widziani

Marichka
2 dni
robert1942
6 dni
swietojanski
6 dni
swist
1 tydzień
harry harry
1 tydzień

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1759
Artykułów: 378
Newsów: 252
Komentarzy: 1437
Postów na forum: 891
Użytkowników: 612

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-03-2020 05:38
Album: Dokumenty. Ciekawe skany "podkamienieckich" dok. W. Bieżana: tutaj.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Chciałbym/Chciałabym w najbliższym czasie odwiedzić Podkamień i okolice

TAK
TAK
94% [16 głosów]

NIE
NIE
6% [1 głos]

Ogółem głosów: 17
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 05/07/2021 13:23

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarzeTop komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Zobacz temat

 Drukuj temat
Onyszczuk - poszukuję informacji
Iwona Przeplaska
Dzień dobry
Poszukuję informacji o rodzicach i/lub rodzeństwie Ignacego Onyszczuka /1850-1912/ męża mojej Prababci Honoraty Świętojańskiej. Będę wdzięczna za każdą, nawet drobną podpowiedź.
Pozdrawiam Iwona Przeplaska
 
krystian
Na drzewie genealogicznym Walichnowskich mam Stanisława Onyszczuka ur. 17 kwietnia 1908 roku (jak przypuszczam w Podkamieniu, ale pewności nie mam). Zmarł on 23 kwietnia 1966 roku w Kędzierzynie Koźlu. Jego żoną była Rozalia Walichnowska. Nie wiem jakie było pokrewieństwo pomiędzy Ignacym a Stanisławem.
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
Iwona Przeplaska
Dziękuję za szybka odpowiedź. Stanislaw Onyszczuk był synem Honoraty Świętojańskiej i Ignacego Onyszczuka. Prawdopodobnie mówimy o tej samej osobie. Czy istnieje szansa na kontakt z kimś z tej gałęzi rodziny.
Pozdrawiam
Iwona Przeplaska
 
krystian
Ja niestety tego kontaktu nie mam. Ich synowie:
Kazimierz (2.3.1956-26.11.1986)
Władysław (5.11.1946-16.8.2000)
zmarli i też są pochowani w Kędzierzynie-Koźlu. Proponuje poszukać Onyszczuków z Kędzierzyna na FB lub w książce telefonicznej. Sprawdzona metoda, przy mało popularnym nazwisku prawie zawsze się trafia na właściwą osobę. Warunek jest jeden - ta osoba musi chcieć nawiązać kontakt Smile
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
Iwona Przeplaska
Serdeczne dzięki, a tak prawdę mówiąc im dalej się wgryzam w temat powoli okazuje się że 3/4 Podkamienia jest w jakiś sposób ze sobą skoligacona. Ja już znalazłam 9 nazwisk spokrewnionych lu spowinowaconych z moją rodziną: Świętojański, Onyszczuk, Pawluk, Potasz, Kula, Wilfart, Twardochleb, Karaś, Walichnowska, Wilkowska. I podejrzewam że ta lista się powiększy.
 
krystian
Co do Walichnowskich to wiem już jakie są powiązania rodzinne, ale dość mocno zainteresowało mnie nazwisko Wilfart. I to bardzo mocno. Smile
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
Iwona Przeplaska
Jedna z córek Honoraty Świetojańskiej i Ignacego Onyszczuka Róża Onyszczuk wyszła za mąż za Pawluka. Ich syn, Jan Pawluk ożenił się z Genowefą Wilfart. Genowefa zginęła w czasie bombardowania w 1940r od odłamka pocisku we własnym ogródku. Jan wrócił do Polski, w Podkamieniu została matka Genowefy z synem.Słyszałam że udało mu się po wojnie uciec do Polski.Niestety nie znam jego imienia.Róża zmarła w Krzyżu Wielkopolskim.
 
krystian
Jan Pawluk (8 listopada 1907 Podkamień, - 13 marca 1998 ‎Krzyż Wielkopolski)
http://www.polski...mp;cinki=1
Genowefa Pawluk z d. Wilfart (2 stycznia 1913 Podkamień - 1945 Podkamień)
Ich syn to Stanisław. Nie znam dokładnie jego losów, wiem, że wychowywał się w sierocińcu i został przez ojca sprowadzony do Polski. Najprawdopodobniej pracował w kopalni w Lubinie.
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
bajora13
Dyskusja jaka się toczy dotyczy mojej bardzo bliskiej rodziny. Genowefa Wikfart była pierwszą żoną Jana Pawluka. Był on rodzonym bratem mojej mamy. Staszka miałem okazję poznać zaraz po jego przyjeździe do Polski. Jakie były jego losy po 1975 roku kiedy zaginął nie wiem. Wiem że pozostawił w Baku (gdzie mieszkał przed przyjazdem do Polski) syna który poszukiwał informacji o swoim ojcu, niestety nie mogliśmy mu niczego wyjaśnić. Korespondencja z nim urwała się a my dowiedzielismy się że chłopak zginął w wypadku motocyklowym. Zaginięcie Stanisława Pawluka jest dla nas dość tajemnicze. Rozmawiałem ze Staszkiem o jego losach w ZSRR ale niewiele mówił. tylko że był stolarzam, za innym razem kimś innym. Opowiadał że w wojsku długo służył. Więcej nic nie chciał powiedzieć. Raz tylko powiedział (mówił tylko po rosyjski) żeby go nie pytać to będę spojnie spał. Wiecej nie pytałem. Genowefa a właściwie ciotka Gienka zginęła w czasie ostrzału Podkamienia przez oddziały radzieckie. Moja mama była świadkiem jej śmierci, bo razem ukryły się w jednej piwnicy. W pownym momencie ciotka zaczęła wołać że jest bardzo duszno w tej piwnicy że musi wyjść, mama chciała ją zatrzymać ale ona się uparła i wyszła po swoją śmierć. Pozdrawiam
 
bajora13
Odnośnie informacji p. Iwony to muszę sprostować. Fakt Róża a właściwie Rozalia Onyszczuk wyszła za mąż za Andrzeja Pawluka, ale Jan Pawluk nie był jej synem. Był on synem Andrzeja Pawluka i pierwszej jego żony Teofilii z domu Padgórska. Andrzej Pawluk miał także z Rozalią dzieci. Byli to Władysław, zmarł w Krzyżu. Kazimiera, zginęła podczas wojny podczas bombardowania Kilonii, kolejną córkę której imienia nie znam (utopiła się jako małe dziecko) i Izydorę także zmarłą w Krzyżu. Pozdrawiam
 
krystian
Bardzo ciekawe uzupełnienie historii o Genowefie jaką znałem. Co do Stanisława też słyszałem, że zaginął w dziwnych okolicznościach, nie wiedziałem, jednak że to było w 1975 roku.
Czy ma Pan może jakieś zdjęcia tej gałęzi rodziny (Genowefa, Jan, Stanisław)?
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
Iwona Przeplaska
W mojej rodzinie krążyła informacja o jeszcze jednym synu Róży i Andrzeja, który podobno wyemigrował do USA.Niestety nic więcej nie wiem na ten temat.Co do Jana Pawluka,dziękuję za sprostowanie.Nasi przodkowie nieźle namieszali, wiedziałam o drugim małżeństwie Róży a jakoś nie przypuszczałam że i Andrzej żenił się po raz drugi.
Pozdrawiam Iwona Przeplaska
 
bajora13
Owszem wyemigrował do USA syn Andrzeja Pawluka ale z pierwszego małżeństwa, Teofil. Jego dzieje są tak burzliwe że można by było napisać o nim powieść sensacyjną. Był on rodzonym bratem mojej mamy. Zmarł on przed dwoma laty w USA. Sporo godzin przegadaliśmy z nim na Skype. Był skarbnicą wiedzy o rodzinie ale i przedwojennym Podkamieniu. Nistety nie zdąrzył mi wszystkiego przekazać. Róża (Rozalia) miała też dzieci z pierwszego małżeństwa z ?. Twardochleb. Dzieci z małżeństwa z Andrzejem Pawlukiem wymieniłem wszystkie. Pozdrawiam
 
krystian
krystian napisał(a):

Czy ma Pan może jakieś zdjęcia tej gałęzi rodziny (Genowefa, Jan, Stanisław)?


No i się nie dowiedziałem Frown
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
bajora13
Jeśli chodzi o Jana Pawluka takie zdjecia mam, natomiast pozostałych osób nie. Postaram się je w najbliższym czasie poszukać i podesłać albo na maila ewentualnie na stronie.
 
bajora13
Dodam jeszcze krótką notatke na temat Stanisława Pawluka. Staszek w czasie repatryjacji pozostał w Podkamieniu. Nie przyjechał z ojcem do Polski (jego mama już wtedy nie żyła a ojcie ożenił się po raz drugi) Pozostał w Podkamieniu z babcią. Po śmierci swojej babci był, jako sierota wychowywany w radzieckim domu dziecka. W latach 70 ub. wieku dowiedział się że jego ojciec żyje. Sam go odszukał. Po wymianie listów postanowił przyjechać do ojca. Taką zgodę od władz radzieckich uzyskał. Miał prawo do pobytu 3 miesiące. Potem przedłużył pobyt o dalsze sześć miesięcy i pod koniec tego pobytu w naszym kraju, na początku maja 75 r. zaginął. Co się z nim stało niestety nie wiemy. Różne teorie były że pracuje w Głogowie, Lubinie, że zmienił nazwisko. Niestety żadnej nie udało się rodzinie uwiarygodnić.
 
krystian
Taka historia dotarła też i do mnie. Bardzo ciekawa i tajemnicza sprawa. Czy udało się Panu odnaleźć jakieś zdjęcia?
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
Iwona Przeplaska
Dzień dobry
Przeglądając rodzinne archiwum znalazłam zdjęcie wykonane 12.02.1933r na weselu Michala Twardochleba. Wysłałam taką informację do p. Leopolda ale po namyśle postanowiłam podzielić się na forum, może ktoś odnajdzie na zdjęciu znajome twarze. Kłopot polega na tym że nie mam pojęcia jak umieścić to zdjęcie na stronie. I jeszcze pytanie: czy ktoś z Państwa spotkał się z nazwiskiem Erbe lub Reymar. Pozdrawiam Iwona Przeplaska
 
krystian
Zdjęcia proszę wysłać na mój adres e-mailowy. Umieszczę je na stronie i przypiszę do Pani konta.
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
dagmara
Maria Erbe i Paweł Świętojański to rodzice Honoraty. Natomiast to drugie nazwisko znalazłam w księgach przy ślubie Erbe Jan z Reymar Maria, niestety nie znam związku między Janem a Marią( Marianną). Ślub Jana lat 40 w 1840 roku, Marii lat 20 w 1841.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.17