Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 602
-> Najnowszy użytkownik: ElWin

Ostatnio Widziani

swietojanski
1 tydzień
harry harry
1 tydzień
Marcin Straszynski
1 tydzień
STOCKI JEAN MICHEL
2 tygodni
StiTad
3 tygodni

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1754
Artykułów: 376
Newsów: 247
Komentarzy: 1432
Postów na forum: 886
Użytkowników: 602

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-03-2020 05:38
Album: Dokumenty. Ciekawe skany "podkamienieckich" dok. W. Bieżana: tutaj.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Chciałbym/Chciałabym w najbliższym czasie odwiedzić Podkamień i okolice

TAK
TAK
93% [14 głosów]

NIE
NIE
7% [1 głos]

Ogółem głosów: 15
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 05/07/2021 13:23

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 12,365
Wielki Kamień
Liczba obejrzeń: 11,495
Figurka na nagrobku
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 10
Figura Chrystusa
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Zobacz temat

 Drukuj temat
Rodzina Stockich
Taddeusz1
Poszukuję członków rodziny Stockich, pochodzących z Podkamienia. W 1945 roku dwie siostry Bronisława Stockiego w drodze z Podkamienia na ziemie zachodnie Polski, zatrzymały się w Warszawie (lub w okolicach Warszawy) i nigdy więcej nie kontaktowały się z bratem. Ich dzieci, wnuki, a może również prawnuki prawdopodobnie nadal mieszkają na Mazowszu.
Każda informacja jest dla mnie cenna. Proszę o kontakt.
Taddeusz1
 
stocki
MOj ojciec pochodzi z Podkamienia, syn Jacentego i Franciszki. Dziadek mój miał brata nie pomiętam jak miał na imię. W Warszawie w radiu pracuje radaktorka Ewa Stocka.
Pozdrawiam Jacek Stocki
 
Taddeusz1
Przepraszam, że długo nie odpowiadałem ( okresowy brak dostępu do internetu i sprawy zawodowe nie pozwoliły mi skontaktować się z Panem).
Pana dziadek z pewnością jest wujem mojego teścia, ale aby mieć 100% pewność, proponuję dotrzeć do aktów stanu cywilnego. Ja posiadam akty urodzenia i małżeństwa Bronisława Stockiego - prawdopodobnie brata Pana dziadka. Gdyby Pan ustalił imiona rodziców Jacentego Stockiego sprawa zostanie wyjaśniona. Jeśli ich Pan nie ma, podpowiem jak je zdobyć - musiałbym znać datę śmierci Pana dziadka.
Jeśli będzie Pan zainteresowany. chętnie podzielę się z Panem moją wiedzą na temat rodziny Stockich, która nie zatrzymała się w Warszawie, a udała się na ziemie obecnego województwa dolnośląskiego.
Serdecznie pozdrawiam. Tadeusz Kozak ( moja żona Bogusława Stocka-Kozak jest wnuczką Bronisława, prawdopodobnie brata Jacentego)
 
Stocka
mam trochę niejasne informacje, ale obecnie w Krakowie jest moja rodzina - pokłosie 3 braci Stockich Ludwika, Kazia i Józia. Mieli jeszcze braci i chyba 2 siostry - urodzeni koło Lwowa, w pamieci mam nazwę z kamieniem własnie, ale do tej pory nigdy nie szukałam. Wiem, że pełne nazwisko było Rawicz-Stocki dwuczłonowe. W Krakowie jest troche tych Stockich, wiem o amerykańskim, który zreszta napisał książkę po polsku, wiem o Profesorze UJ - też Stocki chyba Ryszard, Ewa Stocka o ile pamietam to tez z Krakowa. Zyje jeszcze wdowa po Ludwiku ( z nich trzech najstarszym).
AAAAA herbu Rawicz coś wspominali.
Stocka z Krakowa
 
Konto skasowane
moja babka od strony ojca była z domu Stocka Julia i w podkamieniu mieszkali gdzieś na Sińce?
 
Marcin Niewalda
W okolicach Podkamienia żyła też rodzina Steckich. Być może jest to utrwalony kiedyś błąd w nazwisku. Strona genealogiczna rodziny: www.genealogia.ok...stecki.htm
 
sylwia
Panie Tadeuszu, Mój pradziadek, jak jak wspominal wyżej moj wujek Jacek Stocki, zmarł w lipcu 1971 roku. Jego zoną była Franciszka Stocka z domu Olender. Natomiast córka pradziadków wyszła za mąz za mojego dziadka Mieczysława Półtoraka - Podkamieńczyka z krwi i kości. Pamietam, ze dziadek opowiadal nam bardzo wiele na temat tej malowniczej miejscowości. Często marzył o wizycie w Podkamieniu, jednak bardzo bał sie tej wyprawy - sądze, ze wiele tam przezył...był tak zastraszony, ze nigdy nie odważyl się tam powrócić, pomimo naszych propozycji wyjazdu. Pozdrawiam
 
Taddeusz1
To bardzo cenne informacje Pani Sylwio. Rodzice Zbigniewa Półtoraka z Wrocławia, który zaangażował się w akcję odbudowy Klasztoru w Podkamieniu (ostatnio wyemitowano program telewizyjny o Podkamieniu z udziałem Pana Półtoraka - TVP Info), pochodzą z Podkamienia. Jego matka to Maria Stocka. Wniosek z tego, że Rodzina Stockich jest spowinowacona z Rodziną Półtoraków w kilku miejscach drzewa genealogicznego. Za duzo tych "klocków", pasujących do siebie, ale nie wiadomo w którym miejscu je ułożyć... Pozdrawiam i liczę na współpracę.
 
krystian
Znam rodzinę Stockich osobiście mieszkają w Olszanicy koło Złotoryji nr domu 137, niestety nie znam imion, ostatni raz widziałem się z nimi 6.03.2008 na pogrzebie mojej mamy Eugeni Golebiowskiej (Pan Stocki niósł sztandar z kościoła na cmentarz). Jeśli to pomoże w poszukiwaniach to się bardzo cieszę.
---

Nadesłane przez użytkownika HENRYK, a wstawione przeze mnie...
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
Taddeusz1
Dziękuję za informację. Cieszę się ,że zechciał Pan podzielić się ze mną swoją wiedzą. Jeśli chodzi o rodzinę Stockich, mieszkającą w Olszanicy to chętnie uzupełnię: Pan Marian Stocki, który uczestniczył w cermonii pogrzebowej - to mój teść, więc często bywam w domu nr 137 w Olszanicy. Jedna z jego córek - Bogusława jest moją żoną.
Dziękuję Panu Krystianowi za przekazanie informacji.
 
sylwia
Taddeusz1 napisał/a:
Dziękuję za informację. Cieszę się ,że zechciał Pan podzielić się ze mną swoją wiedzą. Jeśli chodzi o rodzinę Stockich, mieszkającą w Olszanicy to chętnie uzupełnię: Pan Marian Stocki, który uczestniczył w cermonii pogrzebowej - to mój teść, więc często bywam w domu nr 137 w Olszanicy. Jedna z jego córek - Bogusława jest moją żoną.
Dziękuję Panu Krystianowi za przekazanie informacji.
 
sylwia
Przepraszam, że po tak długim czasie odpisuję....otóż nie dodałam, ze Zbigniew Półtorak to mój wujek - brat mojej mamy, Pozdrawiam
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.17
12,982,419 unikalne wizyty