Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 6

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 550
-> Najnowszy użytkownik: Crystal_Cinciruk

Ostatnio Widziani

kris84
14:18:07
harry harry
18:43:35
swietojanski
1 dzień
Sawana Sawana
1 dzień
robert1942
1 dzień
wgrybos
2 dni
Joseph Pikul
2 dni
Lisowski
2 dni
krystian krystian
4 dni
Sterchaluk Edward
5 dni

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1623
Artykułów: 370
Newsów: 213
Komentarzy: 1311
Postów na forum: 801
Użytkowników: 551

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

31-12-2009 15:14
Pozdrowienia Noworoczne dla użytkowników i gości strony Podkamienia, życzą administratorzy www.olejow.pl www.milno.pl

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Czy zaakceptowałbyś /-ałabyś reklamy Google wyświetlane na stronie?

TAK
TAK
41% [9 głosów]

NIE
NIE
59% [13 głosów]

Ogółem głosów: 22
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 28/08/2017 17:24

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 9,493
Wielki Kamień
Liczba obejrzeń: 8,931
Figurka na nagrobku
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 10
Figura Chrystusa
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Zaproszenie

Zostawiajmy po sobie dobre imię i trwałą pamięć wśród śmiertelnych, aby życie nasze nie przeszło nadaremnie.
(Leonardo da Vinci)


Kresowiacy, potomkowie i sympatycy

Pragniemy przeszłość ocalić od zapomnienia. Któż, jeśli nie my, będzie pamiętać o tych, którzy dali nam życie, wpoili zasady etyczne, nauczyli miłości do ojczyzny i szacunku dla przeszłości. Podkamień to dla wielu mieszkańców Polski miejscowość, z której czerpiemy swe korzenie rodowe. Niektórzy nasi krewni żyją tam do dziś i każdy gest pamięci z naszej strony jest dla nich potwierdzeniem sensu zasad etyki, którym pozostajemy wierni. Poznajmy się, odnówmy więzi naszych przodków!
Stowarzyszenie Kresowe PODKAMIEŃ zaprasza na spotkanie wszystkich, którym bliska jest tradycja przodków zamieszkujących przed laty tamte tereny. Spotkanie odbędzie się dnia 28 lutego 2009 roku o godzinie 15.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie, które użyczyło nam swojej gościny.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym zależy na ocaleniu od zapomnienia naszej przeszłości, tradycji, pamięci.

Zarząd

Zawieszenie działalności

Ponieważ od jakiegoś czasu niemal wszystkie osoby rejestrujące się na stronie, nie odpowiadają na maile, a korzystają pełnymi garściami z zasobów, nic nie dając od siebie, co więcej mają pretensje o to, że są pytane o cel wizyty, postanowiłem na jakiś czas zamknąć witrynę. Nie wiem jak długo to potrwa, tydzień, miesiąc, rok? Niestety nie widzę żadnych dalszych możliwości rozwoju strony, gdzieś tak od połowy roku trwa tu nieustający marazm. Wszystkim tym, którzy wspierali nas swoimi materiałami tekstowym, zdjęciami jak i dobrym słowem - pragnę gorąco podziękować. Do zobaczenia w sieci.

Admin

Nowy film o PodkamieniuPrzedsmak nowego filmu o Podkamieniu z lipca 2008. Drobny efekt prac porządkowych przy współudziale kilkunastu osób. Ciekawe czy będą chętni na powtórzenie akcji?

Stowarzyszenie

news: ogloszenie.jpg


11 października 2008 roku o godz. 17-tej odbędzie się zebranie założycielskie stowarzyszenia o roboczej nazwie "Miłośników Podkamienia". Miejsce spotkania - Starostwo Powiatowe w Wołowie, plac Piastowski, sala sesyjna nr 18. W czasie spotkania zapewniony poczęstunek - kawa, herbata, ciasto. Dokładne informacje dostępne pod mailem Harrego. Wszystkich chętnych mile zapraszamy.

Prośba i propozycja

Mamy prośbę (raz jeszcze), otóż posiadamy kilkanaście zdjęć cyfrowych z cmentarza w Podkamieniu i chcielibyśmy je umieścić po opisaniu na stronie w dziale "Cmentarz w Podkamieniu". Cały problem w tym, że napisy na grobach są częściowo nieczytelne, prośba polega więc na tym, iż chętnym wysłalibyśmy e-mailem zdjęcia jednego grobu do odczytania i poprzez porównanie kilku wersji (kilku odczytań) ustaliłoby się właściwy napis i wtedy można byłoby umieścić go wraz ze zdjęciem na stronie. Dopiero po zakończeniu indeksacji posiadanych zdjęć grobów będziemy mogli przystąpić do drugiego etapu, czyli nanoszenia położenia grobów na planie cmentarza. Liczymy tym razem na szerszy odzew.

Akcja sprzątania cmentarza - podsumowanie

Wczoraj wróciliśmy z III wyprawy do Podkamienia. W tym roku postanowiliśmy połączyć przyjemnie z pożytecznym. Cel obraliśmy sobie szczytny - częściowe uporządkowanie cmentarza. Niestety w całym planie zawiodła rzecz podstawowa – ludzie. Wiele osób deklarujących cały rok chęć wyjazdu w ostatniej chwili zrezygnowała z tego zamiaru. Podejrzewam, że przyczyna rezygnacji była bardzo prozaiczna – obawa przed, jakby nie patrzeć, ciężką pracą. Dlatego chcę tu podziękować następującym osobom za włożoną pracę i trud w porządkowaniu nekropolii, gdzie spoczywają nasi przodkowie:

 • Bajewiczowi Henrykowi
 • Fiszczuk Jolancie
 • Grudkowskiej Marii
 • Grudkowskiemu Rajmundowi
 • Kilian Władysławie
 • Oraczewskiej Józefie
 • Ptaszek Małgorzacie
 • Sterchalukowi Władysławowi
 • Sterchalukowi Edwardowi
 • Wiernikowi Ryszardowi
 • Wróblewskiej Irenie

Szczególne podziękowania należą się też Konsulatowi Generalnemu Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie za wspomożenie akcji poprzez skierowanie pism do odpowiednich władz samorządowych Podkamienia i poinformowanie ich o naszej akcji oraz merowi Podkamienia Michałowi Czumakowi za serdeczność i udzieloną wszechstronną pomoc w Podkamieniu.
W czasie całej akcji udało nam się uporządkować część obszaru na prawo za kaplicą i odsłonić (dosłownie) 26 nagrobków, które zdążyły zniknąć pod grubą warstwą ziemi i chwastów. Niestety było nas za mało, aby zrobić coś więcej, do tego pogoda tego roku nas nie rozpieszczała, dość często padał deszcz, co uniemożliwiało jakiekolwiek prace.
Żałuje tylko, że tak duża liczba osób zrezygnowała z wyjazdu (część nawet bez jakiejkolwiek informacji o odwołaniu wyjazdu). Smutne to zaprawdę, że nie potrafimy się zjednoczyć nawet w tak wydawało by się szczytnej akcji. Trudno – było minęło… Więcej o całej akcji w FOTOREPORTAŻU .

Konwikt

Nasze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje pewne prace konserwatorskie na terenie Ukrainy. Może dało by sie coś zrobić dla ratowania chociażby polichromii i sztukaterii w kościele klasztornym lub tylko porządnej dokumentacji konserwatorskiej. Mam pewne kontakty z ASP w Warszawie i prywatne ze specjalistami jeżdżącymi na Ukrainę. Może warto się zainteresować.
fundacjapsu.
odk@kde.edu.pl

Program o Podkamieniu

Wszystkim będącym w zasięgu nadajnika TVP Wrocław polecam program "Dolnośląski Magazyn Reporterów" w dniu 17.04.2008, godz. 19.00. Będzie tam zapowiedź programu o Podkamieniu. Cały program wyemitowany zostanie w któryś poniedziałek w audycji "Studio Wschód"

Nowości na stronie

Dodaliśmy nową stronę - tym razem ujęliśmy w jednym miejscu listę osób, które poszukują członków rodziny rozsianych po Polsce i świecie. Jeśli chcecie być dopisani do listy, wyślijcie mi PW. Lista do obejrzenia tutaj .
Wygenerowano w sekund: 0.11
8,032,620 unikalne wizyty