Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 5

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 609
-> Najnowszy użytkownik: JakubWezyk

Ostatnio Widziani

JakubWezyk
01:09:16
krystian krystian
09:06:27
harry harry
09:29:48
swietojanski
5 dni
IwonaMarPaw
1 tydzień

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1757
Artykułów: 377
Newsów: 250
Komentarzy: 1438
Postów na forum: 891
Użytkowników: 610

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-03-2020 05:38
Album: Dokumenty. Ciekawe skany "podkamienieckich" dok. W. Bieżana: tutaj.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Chciałbym/Chciałabym w najbliższym czasie odwiedzić Podkamień i okolice

TAK
TAK
94% [15 głosów]

NIE
NIE
6% [1 głos]

Ogółem głosów: 16
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 05/07/2021 13:23

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 12,757
Wielki Kamień
Liczba obejrzeń: 11,853
Figurka na nagrobku
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 10
Figura Chrystusa
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Zobacz temat

 Drukuj temat
Rodzina Strzeleckich i Szymańskich
EvaStr93
Witam wszystkich serdecznie,

Poszukuję informacji na temat rodzin Strzeleckich i Szymańskich w okolicy województwa tarnopolskiego i lwowskiego, głównie tereny Brodów.

Mój ś.p dziadek Stanisław Strzelecki urodził się we wsi Litowiska w 1941 roku. Niestety nie mamy zbyt wielu informacji na temat jego rodziców, którymi byli Paweł Strzelecki i Agnieszka, z domu Szymańska. Znane są jedynie daty śmierci (tylko rok) wzięty z grobu w Starych Drzewcach, gdzie uciekali ok. 1944 roku podczas napadów banderowców. Nie wiemy skąd pochodzą Paweł i Agnieszka, niestety aktualnie nie ma dostępu do aktów zgonu, więc trwają poszukiwania. Wzmianki o członkach rodziny Strzeleckich są m.in w książce Tragedia Podola, gdzie opisany jest po krótce chrzestny mojego dziadka - Wincenty Strzelecki. Znalazłam również dokumenty mówiące o rodzicach i rodzeństwie Wincentego, niestety w żadnym z tych dokumentów nie ma wzmianki o Pawle. O Szymańskich też nie widziałam zbyt wielu wzmianek. Szukałam jak dotąd tylko w okolicy gminy Pieniaki, do której przynależały Litowiska/Hucisko Litowiskie. Możliwe jest, że urodzili się w sąsiednich gminach/parafiach itd.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje to proszę o kontakt. Za wszelką pomoc będę dozgonnie wdzięczna. smiley

Pozdrawiam
Ewa Strzelecka
 
krystian
Dzień dobry

Na chwilę obecną znalazłem coś takiego:
www.podkamien.pl/...6#post_806
i takiego:
http://www.podkam...cle_id=441
i takiego:
http://www.podkam...cle_id=442
a i jeszcze tu są jacyś Szymańscy:
http://www.podkam...cle_id=213

Proszę skorzystać z wyszukiwarki na stronie.

Pozdrawiam
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
EvaStr93
Panie Krystianie,

Dziękuję za odpowiedź. Po zarejestrowaniu się na stronie około 3 razy przejrzałam wszystkich Strzeleckich i Szymańskich wypisanych na stronie i wtedy żaden z nich nie odpowiadał moim przodkom. Teraz już jestem trochę bogatsza o wiedzę i wiem, że niejaki Michał Strzelecki (znaleziony tu: http://www.podkamien.pl/articles.php?article_id=441, ślub z Rozalią Milewską) odpowiada jednemu z moich przodków. Mam zapis jego drugiego ślubu, w którym było napisane, iż jest wdowcem - drugi ślub odbył się w Listopadzie 1869, zgadza się jego wiek. Czy wie Pan, gdzie mogę znaleźć odpis zapisu ślubu między Michałem a Rozalią? Czy jakieś skany będą dostępne tu na stronie?

Dziękuję i pozdrawiam.
 
swietojanski
Mam taki drobny przyczynek:
Apolonia Strzelecka (1782-1815) w roku 1795 (7) wyszła za mąż za Eliasza Świętojańskiego (1776 lub 1769-1849) i miała 5 dzieci. Mieści się dokładnie w mojej linii przodków. Na marginesie, w tamtych czasach 15 latka za pisemną zgodą ojca legalnie mogła wyjść za mąż.
Z poważaniem
Czesław Świętojański
 
wgrybos
22 listopada 1651 roku w Podkamieniu został ochrzczony Chłopiec imieniem Alexander syn szlachciców Andrzeja Strzeleckiego i Anny chrzestni Andrzej Zaleski oraz Anna Gliszczyńska szlachcice
NIe wiem czy tutaj jest pokrewieństwo ale to jeden z najstarszych wpisów dotyczących metryk Podkamienia......
Strzeleckich sporo można znaleźć w dokumentach związanych z Czernicą koło Podkamienia. Skanów na stronie nie ma, ale są liczne albo odnośniki do skanów udostępnionych przez AGAD, odnośnik dotyczący ksiąg metrykalnych w zasobach mormonów (część z nich dostępna on line). Panowie Henryk i Krystian (kolejność alfabetyczna :-)) sami udzielają wielu informacji, jak i wskazówek.

Pozdrawiam
 
EvaStr93
swietojanski napisał(a):

Mam taki drobny przyczynek:
Apolonia Strzelecka (1782-1815) w roku 1795 (7) wyszła za mąż za Eliasza Świętojańskiego (1776 lub 1769-1849) i miała 5 dzieci. Mieści się dokładnie w mojej linii przodków. Na marginesie, w tamtych czasach 15 latka za pisemną zgodą ojca legalnie mogła wyjść za mąż.
Z poważaniem
Czesław Świętojański


Panie Czesławie - serdecznie dziękuję za odpowiedź. Aktualnie niestety jeszcze nie doszłam tak daleko w poszukiwaniach (stanęły one na ok. 1870 roku). Będę miała na uwadze Apolonię Strzelecką w momencie kiedy posuną się dalej moje poszukiwania.
 
EvaStr93
wgrybos napisał(a):

22 listopada 1651 roku w Podkamieniu został ochrzczony Chłopiec imieniem Alexander syn szlachciców Andrzeja Strzeleckiego i Anny chrzestni Andrzej Zaleski oraz Anna Gliszczyńska szlachcice
NIe wiem czy tutaj jest pokrewieństwo ale to jeden z najstarszych wpisów dotyczących metryk Podkamienia......
Strzeleckich sporo można znaleźć w dokumentach związanych z Czernicą koło Podkamienia. Skanów na stronie nie ma, ale są liczne albo odnośniki do skanów udostępnionych przez AGAD, odnośnik dotyczący ksiąg metrykalnych w zasobach mormonów (część z nich dostępna on line). Panowie Henryk i Krystian (kolejność alfabetyczna :-)) sami udzielają wielu informacji, jak i wskazówek.

Pozdrawiam


Dziękuję za informacje - 1651 rok jest dla mnie aktualnie zbyt odległy do poszukiwań. Utknęłam na XIX wieku, ale będę pamiętała o wspomnianych przez Pana Strzeleckich - kto wie, może to również rodzina.

Dziękuję i pozdrawiam!
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.25
13,495,727 unikalne wizyty