Podkamień koło Brodów

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 610
-> Najnowszy użytkownik: Szolka

Ostatnio Widziani

Wioletta Sloma
09:27:36
harry harry
22:04:11
Szolka
1 dzień
wlodekmp
2 tygodni
swietojanski
2 tygodni

Statystyki

Zdjęć w galerii: 1757
Artykułów: 377
Newsów: 251
Komentarzy: 1438
Postów na forum: 891
Użytkowników: 611

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

05-03-2020 05:38
Album: Dokumenty. Ciekawe skany "podkamienieckich" dok. W. Bieżana: tutaj.

11-05-2013 15:04
Dzięki dostępowi do ksiąg udało się rozpoznać nagrobek Małgorzaty Piątkowskiej oraz Jana i Anny Pleszczuk, Wandy Szymborskiej i Antoniny Szmigielskiej.

20-08-2012 13:21
Indeksy uzupełnione zostały o śluby osób o nazwiskach na literę "T" z lat 1785-1942

09-08-2012 16:26
Uzupełniłem o kolejną notkę z gazety artykuł "O Podkamieniu w prasie"

29-07-2012 12:58
Poprawiłem plan cmentarza - szkoda, że nikt nie zwrócił mi uwagi na błędy na tej stronie.

14-06-2012 14:16
Dzień dobry. Mam naimię Serhij. Jestem z Ukrainy. Na tej stronie internetowej w Liście zamordowanych w Podkamieniu w klasztorze osób znalazłem informację o bracie mojego pra-pradziadka Andrzeja Juzwy.

18-03-2012 20:59
Wizualnie poprawiłem plan Podkamienia: http://www.podkam.
..?page_id=9

24-02-2012 18:50
Przybyło kilka wierszy w dziale "Wiersze i proza".

01-03-2010 18:37
Wzorem strony http://www.olejow.
pl
będę zamieszczał genealogie rodów z Podkamienia, (dostęp dla grupy "Genealogia". Aby przynależeć należy wyrazić taka chęć

01-02-2010 23:22
Poprawiłem trochę listę pomordowanych - ułożona została wg miejsca mordu.

Ankieta


Pamiętaj - Ty też możesz pomóc!!
Wypełnij i wyślij ankietę dot. pomordowanych.
ANKIETA

Stowarzyszenie


A czy Ty zapisałeś/-aś się już do Stowarzyszenia Kresowego Podkamień?
DEKLARACJA

Ankieta

Chciałbym/Chciałabym w najbliższym czasie odwiedzić Podkamień i okolice

TAK
TAK
94% [16 głosów]

NIE
NIE
6% [1 głos]

Ogółem głosów: 17
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 05/07/2021 13:23

Archiwum ankiet

Identyfikacja


Identyfikacja osób

Genealogia


Genealogia Podkamienia

Księgi metrykalne


Księgi metrykalne

I Kataster


Kataster józefiński

II Kataster


Kataster franciszkański

Ostatnie komentarze

Top komentatorzy

Ostatnie zdjęcia

Najczęściej

Najczęściej oglądane:
Liczba obejrzeń: 12,830
Wielki Kamień
Liczba obejrzeń: 11,917
Figurka na nagrobku
Najczęściej komentowane:
Liczba komentarzy: 11
Ułani
Liczba komentarzy: 10
Figura Chrystusa
Najczęściej oceniane:
Liczba ocen: 4
Średnia: 5.00
Na tle pomnika
Liczba ocen: 3
Średnia: 5.00
Klasztor

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z Podkamień koło Brodów musisz się zarejestrować.

Warto tam zajrzeć

Zobacz temat

Podkamień koło Brodów » Sprawy kresowe » Wołyń
 Drukuj temat
Rajd im. Bandery w Polsce !!!
harry
Prowokacją nacjonalistów ukraińskich, wykorzystujących słabość polityki uprawianej przez Radka Sikorskiego i Grzegorza Schetynę, jest planowanych w tych dniach rajd, którego trasa prowadzi m.in. przez Polskę, a za którego patrona obrano - uwaga! - kata polskich i żydowskich dzieci i kobiet Stepana Banderę.

Czy byłoby możliwe, aby Hitlerjugend w koszulkach ze swastykami organizował rajd po Polsce szlakiem Hitlera i Himmlera, a Komsomoł w koszulkach z sierpem i młotem szlakiem Stalina i Berii? Oczywiście, że nie. Ale w wypadku Bandery "poprawni politycznie" politycy PO udaja durniów, twierdząc, że niczego nie widzieli i nie słyszeli.

Wysyłam dzis kolejne powiadomienie do prokuratury oraz oficjalne listy do ministrów spraw wewnetrznych i zagranicznych oraz rzecznika praw obywatelskich.

całość - tutaj :http://www.isakow...4e25d18451
 
harry
Odpowiedź rzecznika MSZ w sprawie Rajdu im. Bandery.

Szanowny Panie,



sprawa planowanego rajdu jest znana MSZ w obecnej chwili tylko z przekazów medialnych. W konsekwencji pojawienia się tych doniesień, nasze placówki weryfikują te - jak na razie wyłącznie - medialne informacje. Nasza służby konsularne - wbrew pojawiającym się twierdzeniom - nie wydały żadnych zezwoleń w odniesieniu do planowanej, jeśli wiarygodne są medialne informacje, polskiej części trasy rajdu. Ministerstwo podejmie ewentualne działania po zweryfikowaniu u źródła doniesień i uzyskaniu wiarygodnych, potwierdzonych informacji o planowanej imprezie.



Pozdrawiam,



Piotr Paszkowski



Odpowiedź udzielona ks.Isakowiczowi-Zaleskiemu.
 
bajora13
Gdyby faktycznie wydano zgodę na coś takiego to byłby naprawdę szczyt bezczelności i duży skandal. Stepan Bandera powinien był być sądzony za zbrodnie ludobójstwa tak jak sądzono Geringa czy Franka w Norymberdze. Dzisiaj jest bohaterem narodowym Ukrainy. Po cichu i w Niemczech w określonych kołach bohaterami są i Hitler, Himmler czy inni naziści. w Rosji i Stalin i Beria na Ukrainie jest bohaterem, a powinien być uznany za zdrodniarza. Skoro Katyń nie zastał uznany przez sąd rosyjski za zbrodnię ludobójstwa, przestaje dziwić cokolwiek. Nawet idiotyczna polityka min. Sikorskiego, który zdaje się nie mieć zielonego pojęcia o co tak naprawdę określonym kołom na zachodzie i w Rosji chodzi. Bo to i już obozy zagłady polskie, a to polacy współdziałaliz okupantem w mordowaniu żydów, a to na Wołyniu nie wiadomo kto kogo mordował. Takie opinie pojawiają się od czasu do czasu tu i ówdzie a Pan minister za bardzo nie orientuje się w sytuacji albo udaje że się nie orientuje. :)
 
Pawel1
Niech jadą, tylko po polskiej stronie należy wręczyć im albumy ze zdjęciami pomordowanych przez UPA. Może to zmieni ich punkt widzenia. Młodzież na Ukrainie nie wie czego dokonał Bandera
 
wojtek orlowski
młodzież na tzw. zachodniej ukrainie czyli w małopolsce wschodniej wie czego dokonał bandera i jest raczej z tego dumna.
 
harry
Odpowiedż na liczne protesty wysyłane do komendanta Strazy Granicznej (przesłał jeden z protestujących):


"Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że zasady przekraczania granicy państwowej reguluje art. 5 Rozporządzenia (WE) nr 562/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r. ustanawiające wspólnotowy kodeks zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen).
Obywatel Ukrainy może przekroczyć granicę państwową i przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jeśli posiada ważny dokument podróży, wizę i środki finansowe na pobyt oraz nie jest osobą, wobec której dokonano wpisu do celów odmowy wjazdu w SIS.
Jeżeli spełnione są powyższe warunki, funkcjonariusz Straży Granicznej zobowiązany jest zezwolić na przekroczenie granicy państwowej. Uczestnikom Rajdu zostały wydane wizy turystyczne, bowiem taki cel wjazdu do Polski zadeklarowali. Zapewniam, że w każdym innym przypadku, w tym prób propagowania faszyzmu i nacjonalizmu, naruszenia ładu
i porządku publicznego w przejściu granicznym, podejmiemy działania, o których będzie można mówić w momencie zgłoszenia się uczestników Rajdu do odprawy granicznej.

Z poważaniem,
płk Wojciech Lechowski
Rzecznik prasowy
Komendanta Głównego
Straży Granicznej
tel. (22) 5004039
www.strazgraniczna.pl

źródło:http://www.isakow...p;nid=2034
 
bajora13
Wyglada na to że rajd tropami kata jednak się odbędzie. Władze Polski spokojnie i z przyzwoleniem reagują na to. Uciszają raczej słusznie oburzonych obywateli wykazując że wszystko jest zgodnie z prawem, a tymczasem nie jest. Bo kto szerzy i propaguje nienawiść rasową czy etniczną popełnia przestępstwo. Dobrze aby Panowie z MSZ i innych instytusji o tym pamiętali.
 
wojtek orlowski
chodzi o euro 2012 i na to zamieniono kości
MSZ i MSWiA nie zrobiĄ NIC
"trwała to może być ondulacja" a nie umowa z rządem i dlatego nasze władze ustąpią dla dobra "polityki wschodniej". Wciąż obawiają się Rosji tak bardzo, że nawet z Ukraińcami ze Swobody próbują się dogadac ponad zmarłymi Polakami, Żydami, Ukraincam i i Ormianami
 
bajora13
Kości pomordowanych w grobach się przewracają
 
wojtek orlowski
Taka jest rola tych polityków, że nigdy nie wierzyli że "komuna" upadnie nawet w ZSRR - teraz też nie wierzą ,że słowo: NIE - wystarczyłoby aby druga strona się zastanowiła nad swoim zachowaniem i propagowaniem faszystów i morderców odpowiedzialncyh za Holokaust na Narodzie Żydowskim. dlatego UPA staje sie popularna. Gdyby nasi mieli tyle wątpliwości to Król Jan III Sobieski wysłałby notę dyplomatyczną do Ambasady Turcji czy może już atakowac Turków pod Wiedniem i czy nie beda mieli nic przeciwko. Jedno NIE ze strony wąłdzy wystarczyłoby aby UPA stała się pośmiewiskiem nawet na tzw. Zachodniej Ukrainie - wiele osób tam wie, że to UPA mordowała Polaków i Żydów i dziwi się, że Polacy milcząc aprobują takie sceny jak przemarsze ku chwale faszystów SS Galzien
Edytowane przez harry dnia 05-08-2009 21:33
 
harry
Jest jeszcze nadzieja.Nasze służby celne, tak sumiennie tropiące nadmiarową paczkę papierosów lub butelkę wódki być może wykryją elementy faszystowskie w bagażach tych "turystów".
 
UNGER
Ja bym pojechał rozgonić rowerowe towarzystwo. Może to prostackie rozwiązanie, ale szlag mnie trafia jak o tym słyszę. To jest skandal !!!
Krzysztof Unger, Gdańsk
 
bajora13
Znając życie i sytację polityczną straże graniczne będą głuche i ślepe, nawet gdyby mieli flagę ze swastyką to udadzą że niczego nie widizeli i nic takiego nie było
 
wojtek orlowski
moim zdaniem dojdzie do przejazdu przez Polskę i nawet nie bedzie protestów- a powinny być. Nawet 28 lutego 2009r w Hucie Pieniackiej banderowcy protestowalipodczas naszych modlitw nad grobami zabitych przez UPA i SS Galizien
u nas takie wystapieienie skończyłoby się interwencja policji, gdybyśmy krzyczeli pod ich grobami (tzn. ukraińskimi) i dlatego trafia ... i żal -do czego to doszło, że nawet Holokaust na Żydach nie obchodzi Platformy??? a przecież tam tak sporo naszych Starszych Braci w Wierze
 
krystian
wojtek orlowski napisał/a:a przecież tam tak sporo naszych Starszych Braci w Wierze

Zazwyczaj nie wtrącam się w dyskusje, ale jak mamy zacząć się doszukiwać gdzie są Żydzi, to ja wysiadam z tego wózka, bo tematy spiskowe dziejów mnie mało interesują. I może na tym skończę...
Edytowane przez krystian dnia 06-08-2009 20:46
 
http://www.wilfartgen.podkamien.pl
harry
Nie powinniśmy obrażać ludzi Panie Wojtku - nawet jeśli to przeciwnik polityczny.
 
wojtek orlowski
nie obrażam nikogo- tylko dziwię się bardzo jak można przemilczeć fakt Holokaustu nawet w tak zainteresowanej grupie politycznej. Rajd Bandery to jest taki sam probelm jak protestujący zwolennicy palestyńskiego Hamasu pod Ambasadą Izreaela w Warszawie. Jak do czegoś podobnego można doprowadzić. Nie widze wytłumaczenia dla władz, że wciąż uparcie milczą w tej sprawie???
Bardzo ładnie ksiądz Isakowicz Zaleski powiedział Henrykowi Wujcowi o tym, że mordowano Żydów nie tylko Polaków - bo już milczenie w sprawie Polaków nawet księdza nie dziwi ...

 
bajora13
Jak podał dzisiejszy Teleekspres uczestników rajdu szlakiem Bandery zawrócono z granicy i nie wpuszczono na teren Polski. MSWiA tłumaczyło że odmowa dotyczyła nie pogladów kolarzy ale że podali fałszywy powód wjazdu na teren Polski. Rajd sympatyków i zwolenników UPA nie przejedzie przez Polskę.
Edytowane przez bajora13 dnia 07-08-2009 17:09
 
harry
Odzyskuję wiarę.
 
wojtek orlowski
prawda
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.30
13,572,345 unikalne wizyty